KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14752161

nr 1475 2161

Olga Terri

(1916-2011), Estland

Man på stol. Signerad. Blandteknik, bildmått: 47x30 cm, yttermått inklusive ram: 62x44 cm

Olga Terri, bildkonstnär född 1916, död 2011.

Utrop:

800 kr

Såld:

1.500 kr

måndag 20 juni 2022
kl 20:10:07

  • Tema
  • 20 jun

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Olga Terri

Läs mer om Olga Terri