KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14752161
nr 1475 2161
Olga Terri
(1916-2011), Estland
Man på stol. Signerad. Blandteknik, bildmått: 47x30 cm, yttermått inklusive ram: 62x44 cm
Olga Terri, bildkonstnär född 1916, död 2011.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 20 juni 2022
kl 20:10:07
450 kr
900 kr
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
1.100 kr
1.400 kr
1.200 kr
1.300 kr (Budbetjänt)
1.400 kr
1.400 kr (Budbetjänt)
20 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer